1. skupina – archív

Veľkonočné výrobky

Pod vianočný stromček sme dostali krásneho psíka a k Veľkej noci sme sa rozhodli, že mu našou prácou a tvorivosťou skúsime zarobiť na krmivo. Budeme radi, ak sa nám to aspoň trochu podarí. Vopred ďakujeme, ak si naše výrobky všimnete a za symbolické ceny zakúpite. V prípade záujmu nás môžete kontaktovať aj na t.č:.0905/687334

 

Záver roka

20.12.2016 sme si zorganizovali predvianočné posedenie, spojené s rozlúčkou s našou psychologičkou,obľúbenou tetou Jankou. No a nakoľko niektoré naše deti odchádzajú na Vianoce k príbuzným, urobili sme im v predstihu malé prekvapenie v podobe živého darčeka pod stromčekom.Či potešil netreba písať, stačí si pozrieť fotky z tohto pekného večera.

 

Poďakovanie

Poďakovanie posielame všetkým ľuďom s dobrým srdiečkom, ktorí si všimli naše výrobky, pochválením a zakúpením ocenili naše veľké úsilie a prispeli k tomu, aby sme si aj tento rok mohli dovoliť trochu vycestovať za oddychom a poznaním. A už teraz sa tešíme na ďalší ročník, kedy sa budeme snažiť prekvapiť Vás aj niečím novým.

 

Vianočné trhy

Znova tu máme vianočný čas a my sa usilovne pripravujeme už na tretie vianočné trhy.Chceli by sme Vám prezentovať naše výrobky, ktoré sme zatiaľ vyrobili.V prípade záujmu môžete nás kontaktovať na číslo telefónu 0905687334 , a my vám výrobok dodáme aj skôr, alebo Vám vyrobíme na objednávku.Ďalšie výrobky doplníme priebežne, ako sa nám ich podarí dokončiť. Takže našu stránku na dlho neopúšťajte a prekliknite sa na ňu znovu. Všetky ceny sa pohybujú od 2-6€, len stromček z prútia vhodný na terasu je 9€ Tešíme sa na Váš záujem o naše výrobky.

« z 2 »

 

Predaj na Vianočných trhoch

 

 

 

 

 

 

 

Príprava na Vianočné trhy v plnom prúde

 

Vychádzka za krásami prírody v plnom prúde – tentoraz jesennej

 

Kúpalisko Kurinec

Pekné slnečné dni strávené na kúpalisku Kurinec v Rimavskej Sobote a na kúpalisku v Lučenci. Na výlete v Rimavskej Sobote bola s nami aj chovankyňa z profi rodiny so synčekom. V Lučenci sme sa stretli s bývalým chovancom Jankom.

 

Opekačka u tety

Na opekačke u tety deti pomáhali pri príprave ohniska, zahrali sa so zvieratkami a vyskúšali si šoférovanie na historicky nepojazdnom traktore.

 

Štúrovo

Vďaka OZ Slnečnica a všetkým darcom 2% sme si mohli užívať 3-dňový výlet v Štúrove.

 

Aktivity skautov z Detvy

Skauti z Detvy si pre deti pripravili rôzne zaujímavé aktivity.

 

Tatralandia

So zarobených peniažkov na Vianočných trhoch sme si užili pekne strávený deň v Tatralandii.

 

Opekačka u tety

 

Najmilší koncert roka

 

Takto sme si nažívali počas roku 2015

 

Domáce práce

Keď treba, vedia byť aj šikovní a pomáhať s domácimi prácami.

 

Narodeninoví oslávenci

 

Návšteva plavárne v Banskej Bystrici

 

Divadlo

Keďže nás baví divadlo, 13.2. sme boli premiérovo/t.j.prvýkrát/ v DJGT vo Zvolene na komédii” Mandarinková izba”. Deťom sa predstavenie páčilo, správali sa disciplinovane, v reále videli, ako sa do budúcna treba do divadla obliecť. V rámci Ochotníckych dní divadla v našom meste sme si pozreli komédiu “Detvianska nátura”

 

Veľká noc

Vo Veľkonočný pondelok boli chlapci hneď od rána vyzbrojení tradičnými i menej tradičnými pomôckami na kupačku.

 

Rozlúčky s chovancami

 

Prvomájový výlet v Lučenci

Slnečný prvomájový deň sme využili na výlet do Lučenca.

 

Pustý hrad

Tiež v Máji sme vystúpili na Pustý hrad, bolo super, čoho dôkazom je aj kopa fotiek. Tu je malá ukážka z nich.

 

Štúrovo

V dňoch 8.- 10. 6.sme sa vďaka finančnej podpore z OZ Slnečnica mohli zrekreovať v Štúrove. Vyšlo nám počasie, mali sme perfektné ubytovanie, deti boli odvážne a vyskúšali si aj trochu adrenalínu na vode. Vláčikom sme sa previezli do maďarského Ostrihomu, kde sme obdivovali krásnu baziliku. Nakoľko pani majiteľka chatky bola s nami veľmi spokojná, zostalo nám pekné priateľstvo. Radi by sme sa tam vrátili aj tento rok.

 

Na kúpalisku v Detve

 

Návštevy u tiet

počas roka sme chodili hľadať to, čo deťom v domove chýba.

 

Gazdovanie na Hriňovských dvoroch

Marek si vyskúšal cepovanie obilia.

 

Bowling

 

Vianočné trhy

Celý november a december sme sa intenzívne pripravovali na vianočné trhy, vyrábali sme čo sme vládali. Tety aj deti boli maximálne usilovné, odmenou bol celkom dobrý zárobok, za ktorý si pôjdeme užiť jeden deň do Tatralandie. Ako najlepší obchodníci sa z našich detí osvedčili Sandra, Marek a Marta, vsadíme na nich aj na rok.

 

Vianočný večierok

 

Silvestrovský tábor Bublina

 

Rok 2014

« z 2 »

 

Rok 2013

« z 3 »

 

Rok 2012

 

Rok 2011

 

Rok 2010

 

Rok 2009

 

Rok 2008

 

Rok 2007

 

Rok 2006

 

Rok 2005

 

Rok 2004

Január 2004 sa niesol v znamení zariaďovania novovzniknutého podkrovia, čím sa pripravili podmienky na zahájenie rodinného typu centra pre deti a rodinu. Novinkou bol menší počet detí na izbách a vlastná kuchyňa s veľkou jedálňou. Najväčšou zmenou bol systém práce, keď vychovávatelia a gazdiná spolu s deťmi vykonávajú všetky činnosti ako v bežnej rodine.